мај

ВАСКРС У МАНАСТИРУ КЛИСИНА

Служењем Литургије Светог Василија великог, на дан Велике суботе, читањем 15 паримија те пресвлачењем одежди и прекривача који се налазе у храму, окончали смо богослужбени циклус за Часни пост.
 Нешто прије поноћи окупљеним вјерницима подијељене су свијеће како би по обичају вјерни народ пришао до свештенослужитеља по огањ; „Приђите примите Светлост од Незалазне Светлости, и прославите Христа Васкрслог из Мртвих“
 Гласним звонима, радосним ишчекивањем, дочекали смо ријечи “Благословено Царство“ од началослужитеља архимандрита Василија, коме је саслуживао и јеромонах Данило.
 Благодарећи гостима за пјевницом који су украсили празничну Литургију, захваљујемо се и градоначелнику града Приједора, господину Далибору Павловићу на учестовању у прослави највећег Хришћанског Празника – Васкрса!
 Свим Православним вјерницима желимо свако добро од Господа, наду побједе доброг над злим, те превазилажење сваке бједе, невоље и жалости, духовне и тјелесне, радосним, побједоносним поздравом ХРИСТОС ВАСКРСЕ!
 Братија манастира Клисина.