дец

Празник Ваведења Пресвете Богородице прослављен у манастиру Клисина

Вечерње богослужење уочи празника Ваведења Пресвете Богородице предводио је епископ Сергије. У току велике вечерње освештана је петохљебница са хљебом, вином, уљем и пшеницом, као надсуштаственим потребама датим људима за тјелесну употребу.
На празник Ваведења Пресвете Богородице у петак 4. (21) децембра 2020. године Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије је предводио Свету Архијерејску Литургију у манастирском храму Свете Марине у манастиру Клисина.
Епископу су саслуживали: архимандрит Василије (Рожић) игуман манастира Клисина, игуман Јеротеј (Влајковић), настојатељ манастира Глоговац, протопрезвитер-ставрофор Карађорђе Дерајић, парох Оштролучки и Расавачки, јеромонах Данило (Иваниш), сабрат манастира Клисина и протођакон Немања Рељић епархијски ђакон.
Свим православним вјерницима братија манастира Клисина жели срећан и Богом благословен Празник!