7
мај
2017

НЕДЈЕЉА РАСЛАБЉЕНОГ У МАНАСТИРУ КЛИСИНА

 У Недјељу Раслабљеног, 7. маја 2017. године, у Саборном манастирском храму Свете Великомученице Марине, Свету Литургију служио је високопреподобни игуман Василије (Рожић), настојатељ манастира Клисина, а за пјевницом је одговарало братство манастира.   
         И ове недјеље окупљеним вјерницима дијељена су освештана васкршња јаја, која нас још увијек снажно подсјећају на Васкрсење Христово, чије празновање настављамо у недјељама након самог Празника.    
         Недјеља Раслабљеног је четврта недјеља после Васкрса-Пасхе, посвећена чудесном исцељењу раслабљеног болесника, који је тридесет осам година боловао (Јован 5, 1-14).  Успомена на чудо у Силоамској бањи, код Овчијих врата у Јерусалиму, преносила се писано и усмено, добивши касније свој смисао и у литургијском животу Цркве Христове.

извор: Манастир Клисина