јан

Недјеља Отаца у Манастиру Клисини

Oci 2021 (36)У недјељу Отаца 2. јануара 2022. године која је уједно и недјеља пред рођење Господа Исуса Христа, на спомен светог Игњатија Богоносца,  настојатељ Манастира свете великомученице Марине-Манастира Клисине архимандрит Василије (Рожић) служио је свету литургију уз саслужење сабрата Манастира јеромонаха Данила (Иваниш) и протођакона Немање Рељића, епархијског ђакона.
Послије читања светог јеванђеља по Матеју по благослову Игумана бесједио је протођакон Немања и у својој бесједи се осврнуо на родослов Исуса Христа објаснивши његов значај као генеалогије Исуса којом се наглашава његов значај у старом јудејству и савременој Цркви Божијој.
Послије свете Литургије, а како то обичај налаже игуман Василије као духовни Отац ове свештене Обитељи и свих који се у њој сабирају, подијелио је дарове присутном народу Божијем.
Послужење је припремљено у манастирском конаку.