објављено: мај 4, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Обавјештавамо вјернике и поклонике манастира Клисина да на дан Светог великомученика Георгија – Ђурђевдан, неће бити служена Литургија због гостовања у манастиру Глоговац.
    Христос Васкрсе!

објављено: мај 3, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Служењем Литургије Светог Василија великог, на дан Велике суботе, читањем 15 паримија те пресвлачењем одежди и прекривача који се налазе у храму, окончали смо богослужбени циклус за Часни пост. (више…)

објављено: мај 1, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У присуству манастирског братства и вјерног народа, у Манастиру Клисина обиљежен је Велики Петак, којим се Црква Христова присјећа најтужнијег дана у историји свијета и човјека. (више…)

објављено: април 28, 2021.   извор: Манастир Клисина

Велики Четвртак

09. 00 – Света Литургија
21. 00 – Велико Бденије, на којем ће се читати 12 страсних јеванђеља.  (више…)

објављено: април 26, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У навечерје празника којим прослављамо Улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим, у храму Манастира Клисина служено је вечерње богослужење, а на сам дан празника служена је Света Литургија, током које су присутни вјерници, заједно са манастирским братством, приступили Светој Тајни Причешћа. (више…)

објављено: април 24, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Након дугог временског периода, на Празник Васкрсења Лазаревог, имали смо ходочаснике. Група вјерника из Новог Сада и околине на челу са братом у Христу Драганом Зелићем, посјетила је наш манастир у раним јутарњим часовима. (више…)

објављено: април 12, 2021.   извор: Манастир Клисина

Управа Манастира Клисина

ОБАВЈЕШТАВА

пријатеље и поклонике наше Свештене Обитељи

да ће се Прво и Друго бденије
служити у нашем манастиру у сљедећим терминима:

(више…)

објављено: април 2, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Чланци

Ако Бог одговара на ваше молитве, расте вам вера.
Ако Он оклева да одговори, расте вам трпљење.
Ако Он не одговара, значи да вам је одредио нешто боље.

објављено: март 23, 2021.   извор: Мисионарска писма Вл. Николаја
категорија: Чланци

„Чим се колебаш, кћери, знај да си пре за брак, него за манастир. За монашки су живот они код којих нема колебања. Свети Сава се није двоумио. Ни Света Теодора, ни Ксенија, ни Ефимија, ни толике друге, које су биле праве уметнице монашког живота. Јер ово не могу сви примити, до они којима је дано. (више…)

Погледај све вијести