јун

ВИДОВДАН У КЛИСИНИ

Vidovdan 2016 (7)Молитвено сећање на принету жртву светог Великомученика кнеза Лазара Косовског и свих оних који привремено и земаљско дадоше за непролазно и вечно, почело је у манастиру Клисина, овог, 2016 – ог Лета Господњег, вечерњим богослужењем са петохљебницом, у навечерје Видовдана. Светом Литургијом, на којој је кроз молитву опевана жртва светога и честитога кнеза и свих оних који кроз историју српског народа, осветише земљу својом мученички проливеном крвљу. Као што је Богочовек Христос брдо Голготу и сву земљу осветио Својом пречистом крвљу, тако су и сви његови мученици кроз историју Цркве себе давали за друге, за Бога и ближње.
Молитвеним сабрањем и Светим причешћем прослављен је од стране својих духовних потомака светитељ, витез, мученик и јунак Св. Великомученик Лазар Косовски.