мар

Велика радост у манастиру Клисина

Ове седмице, пред почетак Великог поста, црква манастира Клисина украшена је дуго чеканим каменим иконостасом.
Укрепљени милошћу Божијом и љепотом која нас окружује, бивамо додатно мотивисани на ревност и међусобну љубав те оснажени улазимо у Велики и Часни пост. Додатна радост и надахнуће а уједно и похвала свима онима који учествују према својим могућностима јесте почетек фрескописања цркве у нашем манастиру. Фрескописац је наш дугогодишњи пријатељ из Украјине Владислав Јушков. Велика благодат и усхићење обитава у срцима свих који учествују у овоме труду, те занемаривши безбожност овог времена и свједочећи силу нерарзушиве цркве Христове која опстаје вијековима ми кличемо “врата паклена неће јој одољети“.
Одслуживши Свету Литургију и траживши опроштај од свих на бесједи, игуман наше обитељи пожелио је свима срећан и благословен почетак поста.