јун

Саборно крштење у ријеци Сани

Помаже Бог драга браћо и сестре.

Братство манастира Клисина организује као и прошле године, саборно крштење у ријеци Сани. Крштење ће се обавити у суботу 11-тог јула у 12 часова.
Будући да је пост у току, они који желе приступити Светој Тајни крштења, треба да посте од 6-тог јула па све до Празника Светих апостола Петра и Павла, када се по причешћу које је обавезно за све новокрштене, може организовати прослава.
Сви који желе да се крсте, треба да понесу један велики бијели пешкир и да поведу пунољетног кума, Православно крштеног. Крштење је за све узрасте уз напред наведене услове.
Пошто је крштење са погружавањем у ријеци, мушкарци треба да имају шорцеве, а жене бијеле хаљине, дужине испод кољена.
Пријављивање крштења је изводљиво путем телефона 052/338-083 (11-14 часова, сем недеље и понедељка), путем мејла man.klisina@gmail.com, и путем фејсбук порука.