авг

Саборно крштење у ријеци

Помаже Бог драга браћо и сестре.

Братство манастира Клисина организује саборно крштење у ријеци Сани, у суботу 24-тог августа у 12 часова.
Будући да пост почиње 14-тог августа, сви који желе да се крсте обавезни су да посте да би се у недељу, дан по крштењу, причестили Светим Христовим Тајнама. Подразумјева се наставак поста до четвртка 29-ог августа.
Прослава крштења је благословена строго уз посну трпезу.
Сви који желе да се крсте, треба да понесу један велики бијели пешкир и да поведу пунољетног кума, Православно крштеног. Крштење је за све узрасте уз напред наведене услове.
Пошто је крштење са погружавањем у ријеци, мушкарци треба да имају шорцеве, а жене бијеле хаљине, дужине испод кољена.
Пријављивање крштења је изводљиво путем телефона 052/338-083 (11-14 часова, сем недеље и понедељка), путем мејла man.klisina@gmail.com, и путем фејсбук порука.