мај

Провала у манастиру Клисина

Народе вјерни, са жалошћу вас обавјештавамо да се на дан Васкрсења Господњег у току јутрења пред саму Васкршњу Литургију десила провала у нашем манастиру. Два лица су покушала да заплијене претпостављамо новац за фреске који сте мукотрпно прилагали овој светињи.
Христос Васкрсе, радост празника није утихнула, Господ молитвама наше заштитнице Свете Марине није допустио да се то деси те су провалници примјећени при самом почетку свог недјела и журно напустили конак.
Смисао ове објаве јесте опомена свима нама да пазимо своја имања јер када савјест лопова није била ометена да провале у манастир и то на сам Празник Васкрсења, неће се либити било коме да провале у дом.
Молите се својим заштитницима које славите, молите се Васкрслом Господу, они заиста бдију над нашим домовима. “ако Господ не сачува град, узалуд не спава чувар.“
Слава теби Боже, слава теби Боже… 🙂

Игуман Василије Рожић