јул

Посјета манастиру Клисина

На дан када се празнују свети мученици и бесребреници Козма и Дамјан у манастиру Клисина имали смо посебну радост. Протојереј Горан Травар, парох подбрдско-грачачки, ораганизовао је аутобус вјерника из свог намјесништва те је данашња Литургија у нашем манастиру била богатија за 30-так вјерника.
Наиме Граци су родно мјесто нашег игумана Василија Рожића. На цјеливање поред икона изнешене су мошти Свете Марине. Укрепљеним скромним послужењем и благословом Свете Марине као и мученика које данас прослављамо, посјетиоци су радосни наставили своје путешествије.
Напомињемо да радови као и остале припреме у нашем манастиру теку по плану како би што свечаније и спремније дочекали празник наше покровитељке и заштитнице, Свете Великомученице Марине 30.07.