јун

Посјета из Београда

Већ по традицији, нама познати вјерници и поклоници из Београда и ове године походећи светиње по Крајини, свратили су и у наш манастир на обострану духовну радост.
Ова пракса траје већ неколико година од када је сестра Зорица (Ковачев) као предводник групе посјетивши светиње по Крајини и загријавши своје срце вјером, љубављу и скромношћу која обитава у нашим светињама, дала себи завјет да редовно чак и по два пута годишње посјећује наше светиње водећи са собом још тридесетак вјерника који се заједно са њом, при свакој посјети изнова надахну и укријепе.
На цјеливање, у храм су изнешене мошти Свете великомученице Марине.
Надајући се да ће ова пракса одржати се а и заживјети и у другим срцима из наше Србије, благодарећи Господу, молитвено се сјећамо свих вас који као пчелице сакупљајући мед по Крајини враћате се у своје кошнице наслађујући и хранећи оне који су у вашој близини.