феб

ОБАВИЈЕСТ

У складу са древном монашком традицијом да се прва седмица Великог или Васкршњег поста проводе строго у молитви и посту, обавијештавамо све пријатеље Манастира Клисина да ће манастирска капија бити затворена до сриједе, када ће у 12 часова бити служена прва Литургија Пређеосвећених дарова, када ће сви они који се постом и молитвом припремају за Свето Причешће моћи причестити Крвљу и Тијелом Господа Христа. Потом се капија опет затвара око 14 часова све до петка у 12 када ће се служити друга Литургија Пређеосвећених дарова. Од суботе 07.03. од 11 часова правило везано за капију враћа у првобитно стање када је манастир затворен само понедељком а осталим данима смо отворени од 11-18 часова.
Желећи свим православним вјерницима благословен почетак Васкршњег Поста, молимо Свемогућег Господа да нас удостоји Своје љубави да као истински хришћани проведемо Васкршњи Пост како то доликује онима који се називају хришћанима достојним Васкрсења Његовог.