мар

ОБАВИЈЕСТ – Прва недеља поста

У складу са древном монашком традицијом да се прва седмица Великог или Васкршњег поста проводи строго у молитви и посту, обавијештавамо све пријатеље Манастира Клисина да ће манастирска капија бити затворена до сриједе до 11 часова, када ће у 12 часова бити служена прва Литургија Пређеосвећених дарова, када ће сви они који се постом и молитвом припремају за Свето Причешће моћи причестити Тијелом и Крвљу Господа Христа. Потом се капија опет затвара око 14 часова све до петка у 11 када ће се опет у 12 часова служити друга Литургија Пређеосвећених дарова. У суботу 20.03. у 8 часова отвара се манастирска капија, ради вијерника који су постили прву недељу на води а нису стигли да се причесте. Литургија почиње у 9 часова (сви они који желе да се причесте, морају претходно тј. у току ове седмице да се исповиједе). Правило везано за капију враћа се у првобитно стање од следеће недеље, када је манастир затворен само понедељком а осталим данима смо отворени од 11-18 часова.
Желећи свим православним вјерницима благословен почетак Васкршњег Поста, молимо Свемогућег Господа да нас удостоји Своје љубави да као истински хришћани проведемо Васкршњи Пост како то доликује онима који се називају хришћанима достојним Васкрсења Његовог.