јан

Најава, молебан за ново љето Господње!

Обавјештавамо све Православне хришћане који желе молитвено да дочекају ново љето Господње, да ће се у манастиру Клисина сутра, понедељак на уторак у поноћ огласити звона са почетком Свете Литургије, прослављајући почетак нове године као и Празник Светог Василија Великог. По завршетку Литургије, помолићемо се за благослов Божији у новој години а заблагодарити на свему што нам се у прошлог догодило.

Важно је напоменути да се вјерници који имају намјеру да се причесте током поноћне литургије, морају уздржавати од јела, пића и цигарета почев од 18 часова, с обзиром да ће се Света Тајна Причешћа десити иза поноћи.
    Као што вам је познато у нашој Свештеној Обитељи Света Тајна Исповијести не обавља се током Свете Литургије, због чега је потребно да се вјерници исповиједе прије, како туга исповијести не би затамнила причасну радост.