јул

Манастирска слава у Клисини

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је свету архијерејску Литургију на манастирску славу, свету великомученицу Марину-Огњену Марију у четвртак 30. (17) јула 2021. године, у манастирском храму посвећеном овој светитељки у Манастиру Клисини.
Епископу су саслуживали: архимандрит Варнава (Дамјановић), игуман Јеротеј (Влајковић), јеромонах Амвросије (Епархија далматинска), протопрезвитер-ставрофор Милидраг Стокановић (Епархија горњокарловачка), Карађорђе Дерајић, презвитер Марко Радмило (Епархија Дизелдорфска и Немачка), Недељко Јакшић и протођакон Немања Рељић.
Послије прочитаног јеванђелског зачала из Лукиног Јеванђеља Његово Преосвештенство Епископ Сергије бесједио је о светој великомученици Марини, великој старстотерпици и страдалници за Христа, која није жалила своје тијело нити живот да би угодила Њему. Исто тако подносећи велике муке и боли, није престала да се моли за све, показујући свима нама примјер истинске хришћанске љубави и жртве.
Послије заамвоне молитве извршено је освећење славског колача и жита.
Господину Лази Радићу и Славиши Гајићу из Бања Луке, Епископ Сергије је по препоруци архимандрита Василија (Рожића) настојатеља ове свештене Обитељи, додијелио орден новомученика бихаћко-петровачких, док су други заслужни добротвори одликовани архијерејским похвалницама великих добротвора и добротвора Епархије бихаћко-петровачке, и то за њихов показан труд, љубав и жртву за изградњу Манастира Клисине.
Трпеза љубави припремљена је у манастирској трпезарији и порти.
Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког и рмањског.