Liturgija na Krstovdan1
објављено: јануар 17, 2022.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Liturgija na Krstovdan1Сутра на Празник “Крстовдан“ у манастиру Клисина служиће се Света Литургија са почетком у 9 часова.
Сутра је први посни дан након Божића, док је у сриједу мрс због Богојављења.
“Ко се крсти тај Крстовдан пости“ (више…)

Bozic 2022 (66)
објављено: јануар 7, 2022.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Bozic 2022 (66)Празнично јутарње богослужење почело је у 23:00, након чега је служена Божићна Литургија, током  које је прочитана посланица патријарха српског Господина Порфирија. Причешћем на Светој Литургији  окупљени вјерници и манастирско братство, окончали су четрдесетодневни Божићни пост. (више…)

Badnji dan 2022 (1)
објављено: јануар 6, 2022.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Badnji dan 2022 (1)Празновање Бадњег дана у манастиру Клисина започето је у јутарњим часовима, служењем Литургије Светог Василија Великог, током које су се присутни вјерници и манастирско братство причестили Крвљу и Тијелом Христовим. (више…)

Bozic najava 2022
објављено: јануар 4, 2022.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Bozic najava 2022Обавјештавамо православне вјернике да ће се од сада током Божићних празника у Светомаринском манастиру Клисина богослужења обављати према сљедећем распореду: (више…)

Oci 2021 (36)
објављено: јануар 2, 2022.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Oci 2021 (36)У недјељу Отаца 2. јануара 2022. године која је уједно и недјеља пред рођење Господа Исуса Христа, на спомен светог Игњатија Богоносца,  настојатељ Манастира свете великомученице Марине-Манастира Клисине архимандрит Василије (Рожић) служио је свету литургију уз саслужење сабрата Манастира јеромонаха Данила (Иваниш) и протођакона Немање Рељића, епархијског ђакона. (више…)

више

Nedjelja Praotaca 2021 (52)
објављено: децембар 26, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Nedjelja Praotaca 2021 (52)Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је свету архијерејску Литургију у манастирском храму свете великомученице Марине у Манастиру Клисини у недјељу 27. по Духовима 26.(13) децембра 2021. године. (више…)

Politika propagiranja poslednjih vremena
објављено: децембар 16, 2021.   извор: књига: ''Монаштво и осуђивање'' Архимандрит Тихон (Ракићевић)
категорија: Чланци

Politika propagiranja poslednjih vremenaО Артемијевцима, Никодимовцима и сличним “спасиоцима“
Ако подлегне искушењу да себе доживи као духовну елиту, монах мора пронаћи разлог због којег је неопходно да се спасилачки активира у односу на свет. Разлог ће наћи у томе што ће садашње време препознати као последње време. (више…)

више

Ne odustaj zbog jedne greske
објављено: новембар 29, 2021.   извор: интернет
категорија: Чланци

Ne odustaj zbog jedne greskeЈедног дана Алберт Ајнштајн је написао на табли:
9 x 1 = 9
9 x 2 = 18
9 x 3 = 27
9 x 4 = 36 (више…)

Kako nastaju obicaji
објављено: новембар 22, 2021.   извор: Сајт Чудо
категорија: Чланци

Kako nastaju obicajiДве цимерке кувају виршле. Прва узима виршле, одсече по комадић са оба краја и стави их у шерпу и кува. Пита је ова друга:
– Што сечеш виршле са оба краја и тако их куваш?
Збуњена, ова јој искрено одговори: (више…)

Погледај све вијести