објављено: фебруар 15, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Уочи празника Сретења Господњег, који се у манастиру Клисина прославља као друга слава, игуман Василије служио је вечерње богослужење са петохљебницом. На сам дан празника служено је јутрење а у наставку јутрења Свету архијерејску литургију служио је Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије, а саслуживали су му: архимандрит Серафим (Кужић), настојатељ манастира Рмањ; (више…)

више

објављено: фебруар 11, 2017.   извор: ''Светосавско звонце'' бр. 9/2016.
категорија: Светосавско Звонце

Причали су људи о једном духовнику и чудили се колико је његово смирење. Нико није ничим могао да га увреди.
Чуо то неки безбожни и безобразни човек и одлучио да по сваку цену наљути духовника. Дошао је у његову пећинску црквицу и почео да га изазива, понижава и вређа. (више…)

објављено: фебруар 3, 2017.   извор: интернет
категорија: Чланци

Сиромашан момак био је заљубљен у ћерку једног богаташа.
Момак је био јако заљубљен у њу и запросио је. Међутим, девојка га је одбила и рекла:
„Твоја месечна плата једнака је мојим дневним трошковима. како мислиш да се удам за некога попут тебе? Никада не бих могла да те волим, зато ме заборави. Иди нађи неку девојку коју ћеш да ожениш твог нивоа.“ (више…)

објављено: јануар 27, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Савиндан – молитвено сјећање на првог српског архиепископа и просвјетитеља Светог Саву, обиљежен је широм Српске Православне Цркве, па тако и у Светомаринском манастиру Клисина, гдје је у навечерје празника служено вечерње богослужење са петохљебницом, а на сам дан празника Света Литургија.
    С обзиром да се у манастирском пиргу – звонику налази капела посвећена Светом Сави Српском и Светом Симеону Мироточивом, освећено је, по традицији, славско жито. (више…)

објављено: јануар 24, 2017.   извор: књига ''Како да се заштитимо од магије''
категорија: Чланци

Све чешће и чешће у Цркву долазе људи који траже помоћ против „урока“, „гатки“ и „ђаволских напада“. Несугласице у породици, изненадне болести, несхватљиве појаве у становима и остали, слични догађаји, чине да савремени људи страхују за свој живот, да страдају због губитка животне среће. Прелазећи праг православног храма, они питају свештеника: „Шта да учиним? Како да скинем враџбину? Како да се заштитим од врачара? Како да вратим телесно здравље и породичну срећу?“ (више…)

објављено: јануар 19, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У навечерје Богојављења, у Саборном манастирском храму Свете Великомученице Марине, служено је велико повечерје са петохљебницом, а на сам дан празника Света Литургија.
         У складу са вијековном традицијом Православне цркве обављен је обред освећења воде, а освећеном водом кропљен је и манастирски конак, као и сви вјерници и манастирско братство који су присуствовали богојављенској Литургији. (више…)

објављено: јануар 16, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У недјељу 15. јануара 2017. године, на празник Светог Серафима Саровског, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном манастирском храму Свете Великомученице Марине у Манастиру Клисина. Епископу Атанасију саслуживао је игуман Василије (Рожић), настојатељ манастира Клисина, као и епархијски протођакон Никола Перковић. (више…)