објављено: март 22, 2017.   извор: интернет
категорија: Чланци

Ђаво je сазвао светску конвенцију демона.
У свом уводном обраћању рекао је,„Не можемо спречити хришћане да иду у цркву.
Не можемо их спречити да читају Свето Писмо и да спознају Истину. (више…)

објављено: март 19, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У Саборном храму Свете Великомученице Марине у Манастира Клисина служењем Свете Литургије и причешћем окупљених вјерника обиљежена је трећа недјеља Великог Поста, која се још назива и Крстопоклоном, јер је Крстопоклона недјеља и седмица која слиједи посвећена Часном и Животворном Крсту Господњем. (више…)

објављено: март 17, 2017.   извор: интернет
категорија: Чланци

Два брата, један ожењен, други неожењен, поседовали су фарму чије је плодно тло давало обилну летину. Пола је жита припадало једном брату, а друга половина другом.

На почетку је све било добро. Потом би се ожењени брат ноћу повремено будио од сна и мислио: (више…)

објављено: март 12, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У Саборном манастирском храму Свете Великомученице Марине у манастиру Клисина литургијски је обиљежена Друга недјеља Великог Поста, посвећена Светом Григорију Палами. Свету Литургију служио је настојатељ наше Свештене Обитељи, игуман Василије, а за пјевницом су, осим манастирског братства, појали: монах Киријак, из далматинског манастира Оћестово, те Бојан Мршић, студент теологије. (више…)

објављено: март 10, 2017.   извор: књига ''Света Тајна причешћа''
категорија: Чланци

Света Тајна причешћа или на грчком Евхаристија (у преводу — благодарење), заузима главно, централно место у црквеном богослужбеном кругу и животу Православне Цркве.
Не чини нас православцима ношење крстића око врата, као ни Света Тајна Крштења коју смо некад примили. (више…)

објављено: март 5, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У препуном саборном храму Свете Великомученице Марине у Манастиру Клисина Свету Литургију Светог Василија Великог служио је настојатељ манастира, игуман Василије. Тиме је обиљежен крај прве недјеље Великог Поста, која се још назива и Недјеља Православља. (више…)