објављено: фебруар 21, 2018.   извор: интернет
категорија: Чланци

Заволи сиромаштво Христово како би тамо богат постао Божанством Христовим. Заволи пост најдивнији – дјело веома поштовано и богоугодно. Пост је кочија што узноси на небо. Пост рађа пророке, законодавцима мудрост даје. Пост је души одбрана добра, тијелу поуздани сустанар. (више…)

објављено: фебруар 19, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У складу са древном монашком традицијом да се прва три дана Великог или Васкршњег поста проводе строго у молитви и посту, обавијештавамо све пријатеље Манастира Клисина да ће манастирска капија бити затворена до сриједе, када ће у 12 часова бити служена прва Литургија Пређеосвећених дарова, (више…)

објављено: фебруар 18, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Будући да је Недјеља праштања и погодан тренутак да једни другима опростимо несугласице, неразумијевања и замјерке, тако и братија нашег манастира тражи опроштај од свих вас за све оно што сматрате да код нас није било на мјесту, (више…)

објављено: фебруар 16, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Посебну духовну радост овогодишњем празнику Сретења Господњег дало је рукоположење у чин јерођакона нашег сабрата, монаха Данила, који ће од данас, на узвишен – јерођаконски начин, служити нашој светињи, нашем манастиру и нашој Цркви. (више…)

више

објављено: фебруар 9, 2018.   извор: ''Светосавско звонце'' бр. 1/2018.
категорија: Светосавско Звонце

Моја земља је Србија, мала држава на Балкану.

На разним мапама нацртана, нечијим жељама прекрајана.

За облак да је кончићем привежеш на небо да се вазнесе, за душу да је помолиш у сузу једну да стане.

(више…)

објављено: јануар 27, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Празник Светог Оца нашег Саве, Првог српског Архиепископа и Просвјетитеља, молитвено је прослављен у Светомаринском манастиру Клисина, уз учешће великог броја вјерника, који су дошли у наш манастир како би са манастирским братством заблагодарили Господу на личности датој нашем народу – какав је био и остао Свети Сава – наш Путовођа у Царство Небеско. (више…)

објављено: јануар 25, 2018.   извор: Архимандрит Василије Ивиронски
категорија: Чланци

Прилазећи једном зрелом монаху, налазиш, не нешто надљудско, што запрепашћује и изазива вртоглавицу, већ нешто дубоко људско, смирено, што доноси спокојство и утеху.
Они се, уз сав свој подвиг и  одлазак, нису удаљили од човека, вратили су се њему. (више…)

објављено: јануар 24, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Чланци

Икона Богородице Млекопитателнице је посебна због тога што је на њој изображен Богомладенац како сиса млијеко. Иако Бог, Творац видљивог и невидљивог, имао је тјелесне потребе, бивао у Мајчином наручју, обавијан пеленама…  (више…)

објављено: .   извор: интернет
категорија: Чланци

ПЧЕЛЕ ПОШТУЈУ КАНОНИЗАЦИЈУ СВЕТИХ!

Оваква појава са пчелама, иначе, уопште није ретка. Када су настала прва оваква искуства многи су стављали у кошнице иконе и фотографије светих и ово се јако често дешавало. (више…)

Погледај све вијести