објављено: април 18, 2018.   извор: Манастир Рмањ
категорија: Вијести

Поводом великог сабора у манастиру Рмањ, који се одржава 28. априла 2018. године (субота), поводом 20 година од обнове манастира, организујемо превоз поклоника да би што бројнијим присуством увеличали ову свечаност. (више…)

објављено: април 14, 2018.   извор: интернет
категорија: Чланци

На Велики Петак, 2015 године у Јерусалиму поред мјеста Христовог погребења и васкрсења, из плоче помазања потекла је крв.

Кликните за видео

објављено: април 13, 2018.   извор: интернет
категорија: Чланци

„… Предање каже да је цар једном наишао у шуми на слепог човека. По Божјем указању, нашао је извор, напојио слепца и умио га, и овај је тад прогледао…“ (више…)

више

објављено: .   извор: ''Светосавско звонце'' бр. 3/2018.
категорија: Светосавско Звонце

Помаже Бог мили моји. Од свег срца вам честитам Празник над празницима, Васкрсење Христово! Морам да вас подсетим да случајно не заборавите: прослављање Васкрса је прослављање највеће победе, Васкрсења Господњег. (више…)

објављено: април 11, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Једно лијепо васкршње подне са нашим владиком Сергијем и хором св. Анастасија. (више…)

објављено: април 8, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Молитвено, свечано и радосно и ове године дочекан је празник Васкрсења Христовог у Светомаринском манастиру Клисина.
У 23 часа служено је васкршње јутарње богослужење, а у наставку Света Архијерејска Литургија којом је началствовао Епископ бихаћко-петровачки Господин Сергије (Карановић), (више…)

објављено: април 7, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У навечерје Велике Суботе у Саборном манастирском храму Свете Великомученице Марине служене су Статије – Плач Мајке Божије, али и канон Благовијести. (више…)