објављено: април 23, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У седми дан по Васкрсу, у недјељу посвећену Светом Апостолу Томи или на Мали Васкрс, како се у народу назива ова недјеља, јутарње богослужење и Свету Литургију у Саборном манастирском храму Свете Великомученице Марине служио је настојатељ наше Свештене Обитељи, игуман Василије. (више…)

објављено: април 17, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Празник над празницима – Васкрсење Христово – молитвено, свечано и са духовном радошћу прослављено је у Светомаринском манастиру Клисина, у којем се, поред манастирског братства, сабрало мноштво вјерника, како би, сви заједно, прославили Празник живота, љубави, мира и радости, (више…)

објављено: април 15, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Служењем Свете Архијерејске Литургије у манастиру Клисина молитвено је обиљежена Велика Субота. У присуству манастирског братства, Светом Литургијом началствовао је Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије, а саслуживали су му: игуман Василије (Рожић), настојатељ манастира и епархијски ђакон Никола Перковић. (више…)

објављено: .   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У присуству манастирског братства и вјерног народа, у Манастиру Клисина обиљежен је Велики Петак, којим се Црква Христова присјећа најтужнијег дана у историји свијета и човјека. (више…)

објављено: април 14, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Служењем Свете Литургије у јутарњим часовима, као и служењем Великог Бденија, у вечерњим часовима, на којем је читано дванаест страсних јеванђеља, молитвено је у манастиру Клисина обиљежен Велики Четвртак, којим се Црква Христова сјећа посљедњег Христовог дана на земљи који је провео са Својим ученицима, када је установио Свету Тајну Евхаристије и када је издан, како је и пророковано у Старом Завјету. (више…)

објављено: април 11, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

С обзиром да су пред нама дани страдања, али и Васкрсења Господа Исуса Христа, очекујемо да православни вјерници својим присуством испуне храмове широм Васељене, те Вам стога представљамо распоред предстојећих богослужења у Манастиру Клисина.  (више…)

објављено: април 9, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

На празник Лазареве Суботе, када се Црква Христова молитвено сјећања васкрсења Праведног Лазара, у Саборном манастирском храму Свете Великомученице Марине игуман Василије служио је Свету Литургију, а исти дан у вечерњим часовима и вечерње богослужење са петохљебницом. (више…)

објављено: април 2, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Пета недјеља Великог Поста молитвено је обиљежена у Светомаринском Манастиру Клисина, гдје је у манастирском храму служена Света Литургија, током које су, заједно са манастирским братством, окупљени вјерници примили Свето Причешће. (више…)

објављено: април 1, 2017.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Девет дана уочи празника Цвијети, како то налажу богослужбени канони Православне Цркве, у саборном храму манастира Клисина служено је Друго бденије, током којег је прочитан Акатист Пресветој Богородици. Бденије је служио јереј Владислав Вучановић, свештеник из Паланчишта надомак Приједора. (више…)

Погледај све вијести