Preobrazenje 2016 (15)-1
објављено: август 20, 2016.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Preobrazenje 2016 (15)-1 Празник Преображења Господњег, који се убраја у 12 великих Христових празника, свечано и молитвено прослављен је и у Манастиру Клисина служењем Свеноћног бденија, које је започело у 21 час.  Прво је услиједило Вечерње богослужење са петохљебницом, а потом и јутрење, а на крају Бденија игуман клисинске Свештене Обитељи, високопреподобни игуман Василије (Рожић), служио је и Свету Литургију, (више…)

Najava bdenja Preobrazenje
објављено: август 17, 2016.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Najava bdenja PreobrazenjeПоводом празника Преображења Господњег у Саборном манастирском храму Свете Великомученице Марине, 18. 8. 2016. године, са почетком у 21 час биће служено Свеноћно бденије. Након вечерњег богослужења биће служено јутрење, а у наставку Света Литургија, током које ће се сви вјерници, који се припремају постом и молитвом, моћи причестити Крвљу и Тијелом Господа Христа. (више…)

Iznosenje Krsta (75)
објављено: август 15, 2016.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Iznosenje Krsta (75)На празник Изношења Часног Крста и Светих Макавеја, на дан почетка Великогоспојинског поста, Свету Литургију у Саборном манастирском храму Свете Великомученице Марине служио је настојатељ манастира Клисина, високопреподобни игуман, отац Василије, који је окупљеним вјерницима истакао важност Великогоспојинског поста, истакавши (више…)

Slava 2016 (8)
објављено: август 1, 2016.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Slava 2016 (8)Са духовном радошћу Манастир Клисина и ове године прославио је празник Свете Великомученице Маринe, који се у овом манастиру празнује као манастирска слава, а посвећен јој је и Саборни манастирски храм.   (више…)

Slava 2016 najava
објављено: јул 25, 2016.   извор: Манастир Клисина

Slava 2016 najavaПоводом манастирске славе, Свете Великомученице Марине,
Манастир Клисина ПОЗИВА православне вјернике да узму молитвено учешће на богослужењима која ће, поводом манастирске Славе, бити служена у нашој Свештеној Обитељи. (више…)

Najmirnija slika
објављено: јул 21, 2016.   извор: интернет
категорија: Чланци

Najmirnija slikaБио једном један краљ, који је понудио награду уметнику, који му најбоље наслика слику мира. Донели су му много слика. Краљ је погледао све слике. Али су му се само две заиста свиделе, и он је морао да изабере између њих. (више…)

Vidovdan 2016 (7)
објављено: јун 28, 2016.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Vidovdan 2016 (7)Молитвено сећање на принету жртву светог Великомученика кнеза Лазара Косовског и свих оних који привремено и земаљско дадоше за непролазно и вечно, почело је у манастиру Клисина, овог, 2016 – ог Лета Господњег, вечерњим богослужењем са петохљебницом, у навечерје Видовдана. (више…)

Janjski sabor obavijest 2016
објављено: јун 24, 2016.   извор: Манастир Клисина

Janjski sabor obavijest 2016

Због одржавања традиционалног Јањског сабора у манастиру Глоговац, Света Литургија у манастиру Клисина неће бити служена у недјељу, 26. јуна 2016. године.

Управа манастира

Duhovi 2016 (7)
објављено: јун 19, 2016.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести