објављено: јул 13, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Празник Светих Апостола Петра и Павла богослужбено је обиљежен у Светомаринском манастиру Клисина, гдје је у навечерје празника служено вечерње богослужење са петохљебницом, док је на сам дан празника служена Света Литургија, коју је служио игуман Василије, настојатељ манастира, и јерођакон Данило, сабрат манастира. (више…)

објављено: јул 9, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Са радошћу обавјештавамо све пријатеље и поклонике Светомаринске Свештене Обитељи да су, по благослову Епископа бихаћко-петровачког Господина Сергија, 9. јула 2018. године, започети радови неопходни за почетак изградње новог манастирског конака. Уклоњен је дио оградног манастирског зида, а сљедећи радови, на изградњи конака, услиједиће у наредним данима. (више…)

објављено: јул 8, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Празник Рођења Светог Јована Крститеља, у народу познатији као Ивањдан, богослужбено је прослављен у Светомаринском манастиру Клисина, гдје је у навечерје празника служено Вечерње богослужење са петохљебницом. (више…)

више

објављено: јул 3, 2018.   извор: ''Светосавско звонце'' бр. 3/2018.
категорија: Светосавско Звонце

Један је човек дошао код старца и рекао:
– Хтео бих да заволим Бога, научи ме!
Старац га упита:
– Прво ми реци да ли си некога раније волео?
Човек одговори:
– Не занимају ме овосветске ствари – љубав и све остало. Желим да дођем до Бога. (више…)

објављено: јун 25, 2018.   извор: интернет
категорија: Чланци

Још кад је био дете једном човеку бака је увек говорила: „Дечко мој, ето, када велики порастеш и кад ти буде тешко на души – ти иди у храм, тамо ће ти увек бити боље”.

Кад човек порасте, живот му постаде потпуно неподношљив. Сети се тада савета своје баке и пође у један храм. (више…)

објављено: јун 13, 2018.   извор: интернет
категорија: Чланци

Трчећи магаре долази код мајке, гласно је дозивајући „мама“, „мама“, „мама“. Погледа га мајка и види да је магаре пресрећно, па га упита; „шта се догодило“? „зашто си тако срећан“? (више…)

објављено: јун 11, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Већ по традицији, нама познати вјерници и поклоници из Београда и ове године походећи светиње по Крајини, свратили су и у наш манастир на обострану духовну радост. (више…)

објављено: јун 7, 2018.   извор: Алберт Ајнштајн
категорија: Чланци

Једног дана професор на факултету је одлучио да са студентима започне расправу. Питао је:
– Да ли је Бог створио све што постоји – студенти су у глас рекли да јесте.
– Баш све? – питао је професор.
– Да, све – био је одговор студената.
-У том случају, створио је и зло, зар не? Јер, зло постоји – рекао је професор. (више…)

објављено: мај 31, 2018.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Драга браћо и сестре, обавјештавамо вас да због присуства на Јањском сабору у недељу 03. јуна, у манастиру Клисина неће бити служена Света Литургија.
Управа манастира. (више…)

Погледај све вијести