објављено: новембар 20, 2019.   извор: Преузето из часописа Пут, Истина и Живот бр. 3-4/2003.
категорија: Чланци

Реч, произнесена оцем нашим Тимотејем, патријархом Алсксандријским, поштовања достојним. Он је саставио ову реч поводом празника Чудо светог архангела Михаила (6. септембра), да би показао велику милост, даровану од Бога људима. (више…)

објављено: новембар 16, 2019.   извор: Срби за Србе
категорија: Вијести

Манастир Клисина, Приједор

Недјеља / 24. новембар / Након Литургије која почиње у 9 часова

Хуманитарна организација Срби за Србе организује Хуманитарно дружење палачинке из блока. Вашим доласком директно помажете социјално-угрожене породице са четворо и више деце! (више…)

више

објављено: новембар 13, 2019.   извор: ''Светосавско звонце'' бр. 9/2017.
категорија: Светосавско Звонце

Један студент је на крају предавања питао професора:
– Професоре, који је смисао живота? Студенти, који су се већ спремали да изађу, остали су да чују шта ће професор одговорити. (више…)

објављено: новембар 12, 2019.   извор: Пријатељ Божији
категорија: Чланци

Колико пута смо чули да је молитва сила? И јесте! Међутим, сила молитве није у томе да ли смо у цркви, манастиру, на овом или оном месту, изговарамо ли праве речи… Оно што је битно, заправо је стање нашег срца док се молимо. Најбољи пример су деца која искрено и без двоумљења верују и свему се надају. Није узалуд Господ рекао да будемо као деца, јер је њихово Царство Небеско. То потврђује прича о малом Лазару. (више…)

објављено: новембар 4, 2019.   извор: Видовдан.орг
категорија: Чланци

Чувени мотивациони говорник Ник Вујичић, прије неколико дана наступио је у Бања Луци у Спортском центру „Борик“ и одржао говор. Његов говор ширио је и вирус секте, тако да је изазвао збуњеност, па чак и изненађење и дилему код многих грађана Бања Луке. (више…)

објављено: октобар 30, 2019.   извор: Манастир Клисина
категорија: Чланци

Било је то прекјуче, на Стевањдан.

Устадох, мрак, тек се раздањава.
Просуле се звезде по небу, к’о ђердан.
Сетих се да је данас и очева слава.

Ја сам одавно баталио те глупости,
што каже моја жена.
Није да сам неверник, Боже ме опрости.
Него… дошла су нова времена. (више…)

објављено: октобар 29, 2019.   извор: Епархија Бихаћко - Петровачка
категорија: Чланци

Као Православни Хришћани дужни смо да пажљиво испитујемо сваки облик нашег бављења световним стварима, укључујући разне забаве, празновања, обичаје и да добро размотримо да ли је наше учествовање у тим световним стварима и ванцрквеним активностима у сагласју са нашом светом Православном вером или није. (више…)

објављено: октобар 14, 2019.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Празник Покрова Пресвете Богородице, као једна од слава које прославља Манастир Клисина, свечано и литургијски обиљежен је у овој Светомаринској обитељи.
        Након Свете Литургије освећено је Славско жито, јер овај велики празник представља један од значајнијих богослужбених датума у манастиру Клисина. (више…)

објављено: септембар 27, 2019.   извор: Манастир Клисина

МАНАСТИР КЛИСИНА КОД ПРИЈЕДОРА
27.СЕПТЕМБАР 2019 ГОДИНЕ