објављено: август 8, 2020.   извор: Манастир Клисина

Помаже Бог драга браћо и сестре.

Због великог интересовања за предањски начин крштавања, манастир Клисина по други пут ове године организује саборно крштење на ријеци Сани. Крштење ће се обавити у суботу 05-тог септембра у 12 часова. (више…)

објављено: август 3, 2020.   извор: Теодул
категорија: Чланци

Ове године је од 1.1.2020. по званичним подацима, извршено 24 466 460 абортуса.
Извор страница worldometer.
Колико друштво и здравство чине да број утробних чедоморстава буде што мањи? (више…)

објављено: јул 30, 2020.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Празник Свете Великомученице Марине – Огњене Марије – свечано је прослављен у манастиру Клисина, којем је Света Марина небеска покровитељка и заштитница, а манастир Клисина једини је манастир у Српској Православној Цркви посвећен овој великој и славној Божијој угодници. (више…)

више

објављено: јул 22, 2020.   извор: Архимандрит Рафаил (Карелин)
категорија: Чланци

Ђаво родитељима шапће на уво да немају могућности за рађање и одгој деце, да им неће моћи обезбедити све што им је потребно, да ће за њих бити право мучење кад их виде болесне и гладне и да је такав живот гори од смрти. (више…)

објављено: јул 13, 2020.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Субота, 11-ти јул беше диван дан како због временских услова тако и због Свете Тајне крштења коју је примило 20 особа на ријеци Сани, одмах испод манастира Клисина. (више…)

објављено: јул 16, 2020.   извор: Историја Срба
категорија: Чланци

Гротескни турски моћник у једној од својих демагошких излива опседнутости посегао је за највећом православном светињом, катедралним Храмом Божије Премудрости или Светом Софијом у Константинипољу покушавајући да је претвори у оно што она није и чему се она просто отима. (више…)

објављено: јул 15, 2020.   извор: Митрополија загребачко-љубљанска
категорија: Чланци

Идући пустињом ава Висарион дође пред један манастир, и оком душе, oпази да се монаси баве светским стварима, да се боре са страстима, и да им недостаје благодат Божија.
Ради поуке њима, он седе пред капију, и плакаше, све док неко од браће није наишао. (више…)

више

објављено: јул 10, 2020.   извор: ''Светосавско звонце'' бр. 5/2013.
категорија: Светосавско Звонце

Шта у животу стављамо на прво место?

Ко има уши да чује – нека чује, ко има очи да види – нека види! Јеванђелска поука

Професор је ушао у амфитеатар носећи ранац, који је ставио на катедру и предавање почео питањем:
         „Шта у животу стављамо на прво место, односно, шта нам је најважније?“ (више…)

објављено: јул 6, 2020.   извор: Orthodox Christian
категорија: Чланци

Речи које следе припадају Светом Игњатију Брјанчанинову, великом руском аскети деветнаестог века:

„Живите сваког дана као да ћете тог дана умрети. Ако можемо умрети било када, морамо бити спремни умрети било када. Увек будите оно што желите да будете у тренутку смрти.“ (више…)

Погледај све вијести