објављено: мај 17, 2021.   извор: Преузето са странице Деспотовина
категорија: Чланци

Сви смо некада чули причу о неком чуду. Дешавају се.
Данашња прича је о једном Божијем чуду, тачније ово је истинита прича о чудним путевима Господњим, о снази молитве и милости Св. Василија Острошког. (више…)

више

објављено: мај 16, 2021.   извор: Радаковић "Свадба Јагњетова"
категорија: Чланци

Нећу одговарати због ствари на које нисам могао да утичем али ћу одговарати пред Богом, другима и пред самим собом због ствари на које сам могао да утичем али нисам препознао шансу, ни сопствене могућности. Или сам све схватио али нисам ништа учинио. Човекова могућност да воли и чини је увек далеко већа него што он то мисли.
Само себичност дели очајне од светих.

објављено: мај 4, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Обавјештавамо вјернике и поклонике манастира Клисина да на дан Светог великомученика Георгија – Ђурђевдан, неће бити служена Литургија због гостовања у манастиру Глоговац.
    Христос Васкрсе!

објављено: мај 3, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Служењем Литургије Светог Василија великог, на дан Велике суботе, читањем 15 паримија те пресвлачењем одежди и прекривача који се налазе у храму, окончали смо богослужбени циклус за Часни пост. (више…)