објављено: април 12, 2021.   извор: Манастир Клисина

ОБАВЈЕШТАВА

пријатеље и поклонике наше Свештене Обитељи

да ће се Прво и Друго бденије
служити у нашем манастиру у сљедећим терминима:

(више…)

објављено: април 2, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Чланци

Ако Бог одговара на ваше молитве, расте вам вера.
Ако Он оклева да одговори, расте вам трпљење.
Ако Он не одговара, значи да вам је одредио нешто боље.

објављено: март 23, 2021.   извор: Мисионарска писма Вл. Николаја
категорија: Чланци

„Чим се колебаш, кћери, знај да си пре за брак, него за манастир. За монашки су живот они код којих нема колебања. Свети Сава се није двоумио. Ни Света Теодора, ни Ксенија, ни Ефимија, ни толике друге, које су биле праве уметнице монашког живота. Јер ово не могу сви примити, до они којима је дано. (више…)

објављено: март 14, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

У складу са древном монашком традицијом да се прва седмица Великог или Васкршњег поста проводи строго у молитви и посту, обавијештавамо све пријатеље Манастира Клисина да ће манастирска капија бити затворена до сриједе до 11 часова, када ће у 12 часова бити служена прва Литургија Пређеосвећених дарова, (више…)

објављено: март 10, 2021.   извор: Теодул
категорија: Чланци

Да ли сте икада примјетили да у Светом Писму мушкарци увијек иду високо на гору у потрази за заједништвом са Господом?
Али у истом Писму готово никада не чујемо о томе да жене иду у планине и сви знамо зашто, зар не? (више…)

објављено: март 8, 2021.   извор: Има наде
категорија: Чланци

Православни психолог Сања Станковић, уредница сајта “Има наде – животни проблеми очима православне психологије“
    Топло препоручујемо овај видео о самопоуздању као и остале видеје са њеног канала. Врло корисно, одмјерено, усаглашено (православље-психологија), психологија сваког од нас, у сваком дану, проблему, генерацији али кроз призму православља. То је то! (више…)

објављено: фебруар 20, 2021.   извор: Живе речи утехе
категорија: Чланци

Тешко је утврдити одакле потиче традиција ношења црвеног кончића око зглоба руке али је сигурно да није православна.

Код Кинеза је повезано са веровањем у сродну душу (код њих и у сватовима преовладава црвена боја). У Кабали особа мора да стави себи наруквицу сплетену од црвене вуне док говори стихове против «злог ока». (више…)

објављено: фебруар 18, 2021.   извор: интернет
категорија: Чланци

Орао се не бори против змије на земљи. Он је диже у небо и мења бојиште, а затим пушта змију у небеске висине.

Змија нема постојаност, снагу и равнотежу у ваздуху. Бескорисна је, слаба и рањива за разлику од тла где је јака, мудра и погубна. (више…)

објављено: фебруар 16, 2021.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Сретење Господње, друга слава нашег манастира  и ове године свечано је обиљежена уз присуство бројних вијерника и поклоника као и свештенослужитеља који су својим Литургијским учешћем увеличали овај дан, показали братску љубав и посвједочили битност сретања тј. његовања Хришћанске љубави и заједништва. (више…)