објављено: мај 14, 2020.   извор: Преузето из: ''Светосавског звонца''
категорија: Светосавско Звонце

Четврта Божја заповест: Шест дана ради и заврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твоме.
Вероучитељ је ученицима испричао ову причу:
Један је просјак усамљен лутао улицама. На њега се сажали неки човек. И желећи да му удели милостињу, отвори новчаник у којем је имао седам динара. Просјаку даде шест динара, а себи остави само један. (више…)

објављено: мај 8, 2020.   извор: Историја Срба
категорија: Чланци

Током ове године, држава Србија ће светским кредиторима исплaтити чак 241,64 милиона евра на име зајмова узетих у време Титове Социјалистичке Федеративне Републике Југославије. То вам је скоро пет клиничких центара у Нишу који годишње оду на сервисирање Титових дугова, упркос значајном отпису дуга након преговора 2001. године. (више…)

објављено: мај 7, 2020.   извор: Смрт Свету
категорија: Чланци

Када је Војвода Георгије, тек постављен за трибуна и саветника цара Диоклецијана, видео прогон и страшна мучења која овај цар обавља према Хришћанима, није могао да остане суздржан. Једини се тада успротивио царевој вољи, и затражио од њега да прекине са гоњењем људи који верују у Христа. (више…)

објављено: април 19, 2020.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

С’ благословом његовог преосвештенсвта епископа бихаћко-петровачког Сергија служена је васкршња литургија у манастиру Клисина. Ове године Васкрс је дочекан у можда најтежим условима који су задесили нашу Цркву у новијем вјеку, али и поред тешких околности, служењу је присустотвовао и вјерни народ, свако према својим могућностима и вјери, поштујући прописе наметнуте последицама вируса који је погодио просторе православнога народа србског. (више…)

више