објављено: октобар 14, 2019.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Празник Покрова Пресвете Богородице, као једна од слава које прославља Манастир Клисина, свечано и литургијски обиљежен је у овој Светомаринској обитељи.
        Након Свете Литургије освећено је Славско жито, јер овај велики празник представља један од значајнијих богослужбених датума у манастиру Клисина. (више…)

објављено: септембар 27, 2019.   извор: Манастир Клисина

МАНАСТИР КЛИСИНА КОД ПРИЈЕДОРА
27.СЕПТЕМБАР 2019 ГОДИНЕ
СЛУЖЕНА СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА
Следујући ријечима Светог апостола Јакова брата Господњег који каже: Злопати ли се ко међу вама? Нека се моли Богу. Је ли ко весео? Нека пјева Богу. Болује ли ко међу вама? (више…)

објављено: септембар 24, 2019.   извор: интернет
категорија: Чланци

Ни у једној књизи није написано, нити је ико икада рекао, да волети значи само осећати срећу.
Волети значи желети добро и срећу другом.
Неколико година пре другог светског рата живео је јадан супружнички пар.
Она је била лепа и брижљива али нежног и осетљивог здравља, а муж се трудио да јој искаже своју љубав. (више…)

објављено: септембар 21, 2019.   извор: Манастир Милановац
категорија: Вијести

Рођење Пресвете Богородице прослављено је данас као главна слава манастира Милановац, код Санског моста.
    Литургију су служили Архимандрит Василије (Рожић), протојереј-ставрофор Карађорђе Дерајић (парох оштролучки) и јеромонах Данило (Иваниш) сабрат манастира Клисина. (више…)

објављено: септембар 20, 2019.   извор: интернет
категорија: Чланци

Једног дана, богаташ је једном сиромаху дао пуну корпу смећа. Сиромах се насмијешио и отишао са корпом.
    Након што је дошао кући, корпу је испразнио, очистио и напунио је предивним воћем, те се упутио богаташу и пружио му корпу. (више…)

објављено: септембар 19, 2019.   извор: Серафим Вирицки
категорија: Чланци

Једном приликом возећи се у кочији, угледни господин угледа сељака где седи на плочнику и плачући говори:
“ Не како ти хоћеш, него како Бог да! „.
Кочијаш прошапта: „Види, како је од раног јутра пијан“. Господин му рече да заустави кочије и позва сељака да сазна шта се догодило. Он му одговори да у селу има старог оца и седморо деце. Сви су болесни од тифуса. (више…)

објављено: септембар 13, 2019.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Дана 21.09.2019 -те(субота) када Црква прославља Рођење Пресвете Богородице – Мала Госпојина, у манастиру Милановац недалеко од Санског Моста служиће се Света Литургија са почетком у 9:30 часова. Добро дошли.

објављено: септембар 11, 2019.   извор: Манастир Клисина
категорија: Вијести

Служењем вечерњег богослужења, са петохљебницом, у навечерје празника, као и Светом Литургијом, на сам дан празника, у Светомаринском манастиру Клисина богослужбено је обиљежен празник Усјековања главе Светог Јована Крститеља, који у Цркви Христовој ужива нарочито поштовање. (више…)

објављено: септембар 10, 2019.   извор: Victoria Prooday