мај

НЕДЈЕЉА СВЕТИХ ОТАЦА У МАНАСТИРУ КЛИСИНА

У навечерје Недјеље Светих Отаца настојатељ манастира Клисина, игуман Василије, служио је вечерње богослужење, а сутрадан, у дан недјељни, Божанствену Литургију. Манастирско братство и невелики број вјерника приступили су Светој Чаши, потврђујући и овај пут истинитост Ријечи Господњих да „гдје су два или три сабрани у Име моје, ондје сам и Ја међу њима“. И, заиста, цјелогодишњи богослужбени ток у манастиру Клисина и није ништа друго до потврда неугасиве чежње за Христом, Којег, путем Светих Дарова, примамо у своје постојање, оживотворавамо се Тијелом Његовим, да бисмо се избавили из трулежи и смрти. И свака, па и ова недјеља, није ништа друго до наше прослављање Васкрсења Његовог, и наша потреба да, уподобљавајући се Њему, постанемо причасници живота вјечног и грађани Горњег Јерусалима, гдје „у сили и слави“ царује Цар Славе – Господ наш, Исус Христос.